banner39

İsrail özür dilememekte ısrarlı

İsrail Dışişleri Bakanı filo baskını ile ilgili "özür dilemeyeceklerini" söyledi.

Filistin 06.07.2011, 16:04 06.07.2011, 16:10
İsrail özür dilememekte ısrarlı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail ve Türkiye, Birleşmiş Milletler'in Mavi Marmara raporunu açıklamadan ortak bir çözüm için BM'de görüşme olacağını doğrularken, İsrail Dışişleri Bakanı filo baskını ile ilgili "özür dilemeyeceklerini" söyledi.

Lieberman, geçtiğimiz yıl Mayıs ayındaki saldırıda öldürülen "farklı organizasyon ve milletlerden" insanlar için de hayıflandıklarını dile getirdi.

Dış İlişkiler ve Savunma Komitesi'nde konuşan Lieberman, İsrail'e karşı bir saygısızlığı kabul etmeye de hazır olmadıklarını söyledi. Lieberman, "İsrail, bir uzlaşmaya varmaya hazırdır ama özür dilemek bir uzlaşma değildir. Bu IDF askerlerinin aşağılanması ve terk edilmesi demektir" dedi.

Yorumlar (2)
talip emin 12 yıl önce
bir kuduz hastasından özür beklemek gibi birşey. özür beklemiyoruz sadece tek isteğimiz onların bu coğrafyada eli, kolu ve gözü olmayalım bu yeter de artar bile. dışişleri bakanından böyle bir stratejik derinlik bekliyoruz.
talip emin 12 yıl önce
özür için uğraşmasınlar beyhude. israiliyatın bu coğrafyadaki eli, kolu ve gözü olmayalım bu yeter de artar. dışişleri bakanından beklenen stratejik derinlik budur.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?