banner39

İsrail polisi bir Filistinliyi öldürdü

İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te olan Mescid-i Aksa'nın Kattanin kapısı girişinde polislere bıçaklı saldırıda bulunduğu iddiasıyla ateş açtığı Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin 08.03.2022, 07:32
İsrail polisi bir Filistinliyi öldürdü

Yediot Ahranot gazetesi, olayın ardından İsrail polisinin ateş açtığı 22 yaşındaki Abdurrahman Ali adındaki Filistinlinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Ölen Filistinlinin işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentinin kuzeyindeki el-Celzun mülteci kampından olduğu kaydedildi.

Ayrıca, yaralanan iki polisin de hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

İsrail resmi yayın kuruluşu KAN'da geçen habere göre, olayın ardından bölgeye gelen üst düzey güvenlik yetkilileri, ramazan ayı sebebiyle güvenlik önlemlerinin artırılması kararı aldı.

İsrail askerleri Cenin'e baskın düzenledi

Batı Şeria'ya bağlı Cenin kentinin batısındaki el-Sile el-Harisiye beldesine baskın düzenleyen İsrail askerleri ile Filistinli gençler arasında çıkan çatışmada 8 kişinin yaralandığı, onlarca kişinin de gazdan etkilendiği belirtildi.

Olayların içindeki görgü tanıklarının AA muhabirine verdiği bilgiye göre, İsrail askerleri baskında Filistinlilere plastik mermi kullandı. Bir kişi gerçek mermiyle elinden yaralanırken, bir kişi de İsrail devriyelerinin kullandığı araç tarafından ezildi.

Onlarca kişi de kullanılan göz yaşartıcı gazdan etkilendi.

Yorumlar (1)
MUSTAFA KIZAN 4 ay önce
https://www.dunyabulteni.net/filistin/israil-polisi-bir-filistinliyi-oldurdu-2-h524384.html
Şehit Filistinlinin işgal altındaki Batı Şeria'nın RamAllah kentinin kuzeyindeki el-Celzun mülteci kampından olduğu kaydedildi.
MÜSLÜMAN İÇİN BU NASIL BİR İFADE, BU NASIL BİR DURUŞ NASIL BİR DUYURUM FİLİSTİNLİLER KENDİ TOPRAKLARIN DA ( MÜLTECİ ) DİYE BİR DUYURUM
HABERİN BAŞLIĞI ( "İsrail polisi bir Filistinliyi öldürdü )( ŞEHİD ETTİ BİLE DEĞİL) &&&
HABERİN İÇERİĞİ: ( el-Celzun ( mülteci ) kampından olduğu kaydedildi.)
DURUMUMUZ NE HALLERDE VARIN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN GAYRI .......
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?