banner15

İsrail uçakları Gazze'de 'sivil aracı' hedef aldı

İsrail savaş uçağı, Gazze'de "yanan uçurtma hücresi" sorumlularından birinin olduğunu iddia ettiği Filistinlinin sivil aracını vurdu.

İsrail uçakları Gazze'de 'sivil aracı' hedef aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'e ait savaş uçaklarının, Gazze'nin doğusundaki Şucaiyye Mahallesi'nde sivil bir aracı vurduğu bildirildi.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, askeri bir uçağın, Gazze'de "yanan uçurtma hücresi" sorumlularından birinin aracını hedef aldığını iddia etti.

YANAN UÇURTMA İLE HELYUM GAZLI BALON SALDIRILARI SÜRÜYOR İDDİASI

Açıklamada, "Gazze'den yanan uçurtma ile helyum gazıyla şişirilmiş balonların İsrail topraklarına gönderilmeye devam edilmesi sonucu hava saldırısının düzenlendiği" ifade edildi.

Gazze'den görgü tanıkları da Şucaiyye Mahallesi'nde bir evin önünde park halindeki sivil bir araca İsrail tarafından roket saldırısı düzenlendiği ve aracın imha edildiği bilgisini paylaştı. Öte yandan saldırıda herhangi bir can kaybının olmadığı bildirildi.

İsrail basınında, Filistinli göstericilerin, Gazze Şeridi çevresindeki Yahudi işgal yerlerine "yanan uçurtma" ile helyum gazıyla şişirilmiş balonlar göndermesi nedeniyle bölgede bir dizi yangın meydana geldiğine ilişkin haberler yer almıştı.

Filistin'de 2006'da yapılan ve Hamas'ın kazandığı seçimlerin ardından İsrail, Gazze Şeridi'ne kara, deniz ve havadan abluka uygulamaya başlamıştı. Uluslararası tepkilere rağmen Gazze'ye yönelik abluka aralıksız devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 09:46
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48