banner15

İsrail yine Gazze'ye havadan saldırdı

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında biri kadın biri çocuk altı kişi yaralandı, Ramallah'ta ise 17 kişi gözaltına alındı

İsrail yine Gazze'ye havadan saldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail'in Gazze'nin değişik yerlerine düzenlediği hava saldırılarında 6 Filistinlinin hafif yaralandığı bildirildi.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki ez-Zeytun Mahallesi'nde bulunan bir cips deposuna düzenlediği saldırılarda 1'i kadın, 1'i çocuk 6 Filistinli yaralandı.

Görgü tanıkları, saldırılarda depo yakınındaki onlarca evin zarar gördüğünü de belirti.

İsrail savaş uçaklarının, İslami Cihad Hareketi'nin silahlı kanadı Kudüs Tugayı'na ait Gazze'nin orta kesimindeki askeri bir sahanın yanı sıra Gazze'nin güneyinde yer alan Han Yunus kentinin el-Menara Mahallesi'nde boş bir araziye de saldırı düzenlediği, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

RAMALLAH'TA 17 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İsrail işgal güçlerinin, Batı Şeria'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimciyi arama operasyonları kapsamında Batı Şeria'da 17 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail güçleri, Ramallah ile kuzeydeki Selfit ve Kalkiliye köylerinin yanı sıra Dora beldesi ve Kalandiya kampına baskın yaptı. İşgalciler ile Filistinliler arasında çıkan çatışmada, 4 kişi göz yaşartıcı gazdan etkilendi, 17 kişi ise gözaltına alındı.

Bu arada İsrail güçleri, Gazze'ye uzaklaştırılan Hamas'ın siyasi büro üyesi Salih el-Aruri'nin evine de baskın düzenledi. Aruri ailesi, evlerinin yakınına iş makineleri getirildiğini belirterek, konutlarının yıkılma ihtimali bulunduğunu ifade etti.

İsrail yönetimi, geçen hafta, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bu konuda Filistin yönetiminin sorumlu olduğunu açıklamıştı. Olayın ardından Batı Şeria'da, aralarında eski bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu 240 kişi gözaltına alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 07:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48