banner15

İsrail'den Batı Şeria ve Nablus'ta büyük operasyon

İsrail işgal güçlerinin düzenlediği operasyonlarda en az 40 kişi gözaltına alınırken bazı evleri yıktıktıkları ve kendilerine karşı çıkanlara plastik mermilerle müdahale ettikleri bildirildi

İsrail'den Batı Şeria ve Nablus'ta büyük operasyon

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin, kayıp 3 Yahudi yerleşimcinin iki gün önce ölü bulunmasından sonra Nablus ve Batı Şeria'da Hamas üyelerine düzenlediği operasyonlar kapsamında 40 Filistinlinin gözaltına alındığı bildirildi.

Görgü şahitlerine göre, İsrail güçleri bu sabah Nablus ve Bati Şeria'daki Filistinlilerin evlerine yaptığı baskınlarda, aralarında lider kadrosunda bulunan kişilerin de bulunduğu 40 Hamas üyesini ve aile bireylerini gözaltına aldı. 

Hamas milletvekili Ahmet El-Hac Ali'nin yakalanması için Bati Şeria'daki evine yapılan baskında Ali'nin evde bulunmadığı için kızının gözaltına alındığı ve arama esnasında evine zarar verildiği bildirildi.

Öte yandan, Kudüs'ün doğusunda bulunan Şuafat mülteci kampındaki evlerden bazılarının yıkıldığı ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İsrail güçlerinin Nablus ve Bati Şeria’daki Filistinlilerin evlerine yaptığı baskına karşı çıkanlara plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullandığı, bazı Filistinlilerin gözaltına alındığı ve bazılarının da yaralandığı kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 08:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48