banner15

İsrail'den Gazze'ye bombalı intikam saldırısı

Üç Yahudi yerleşimcinin cesedinin bulunması üzerine İsrail işgal güçlerinin Gazze'ye düzenledi çok sayıda hava saldırısında dört kişi yaralandı

İsrail'den Gazze'ye bombalı intikam saldırısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçleri, Gazze'ye gece düzenlediği hava saldırılarında 34 hedefi vurduğunu bildirdi.

Yapılan açıklamada, üç Yahudi yerleşimcinin kaybolduktan 18 gün sonra cesetlerinin dün akşam El-Halil kentinde bulunmasının ardından  İsrail Hava Kuvvetlerine ait uçakların Gazze şeridinde 34 hedefe hava saldırısı düzenlediği belirtildi. Daha önce tespit edilen ve faillerin ailelerine ait olduğu iddia edilen evler bombalandı.

Açıklamada, İsrail işgal güçleri sözcüsü Yarbay Peter Lerner’in, "İsrail devleti, sivillerin huzurlu bir şekilde yaşayabilmeleri için hareket etmeye devam edecektir. Hamas ve uzantıları Gazze'den yapılan her türlü terör eyleminin tek sorumlusudur" sözlerine de yer verildi.

DÖRT KİŞİ YARALANDI

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin değişik yerlerine düzenlediği hava saldırılarında ilk gelen bilgilere göre  dört Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinin batısında İzzeddin el-Kassam tugaylarına ait askeri bir alana düzenlediği hava saldırısında 4 kişinin yaralandığını belirtti.

Kudra, yaralıların ambulanslarla Han Yunus'taki Nasır Tıp Merkezine getirildiğini kaydetti.

İsrail yönetimi, 12 Haziran'da, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bundan Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu. İsrail Parlamentosu, bu kişilerin bulunması için orduya operasyon dahil, geniş yetkiler vermişti.  

Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail askerlerinin 18 gündür sürdürdüğü operasyonlarda şu ana kadar eski bakan ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu 589 Filistinliyi gözaltına aldığını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 09:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48