banner39

İsrail'den 'Kudüs protestoları'na gazla müdahale

İsrail askerleri, Batı Şeria'da Kudüs'le dayanışma için düzenlenen eylemlere müdahale etti, onlarca Filistinli atılan gazdan etkilendi

Filistin 30.10.2014, 17:58 30.10.2014, 18:06
İsrail'den 'Kudüs protestoları'na gazla müdahale

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail askerlerinin, Batı Şeria'da Kudüs'le dayanışma için düzenlenen eylemlere müdahale ettiği belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, onlarca öğrenci Ramallah'ın kuzeyindeki Bir Zeyt beldesi yakınındaki askeri kontrol noktasına taş attı.İsrail askerleri ise Filistinlilere plastik mermi ve gaz yaşartıcı gaz kullanarak karşılık verdi. Yaşanan arbedede onlarca Filistinli gazdan etkilendi.

Ramallah'ın güneyindeki Kefr Akb mahallesinde deİsrail askerleriyle Filistinli gençler arasında arbede çıktı. Gençlerin askeri araçlara taş attığı olayda yaralanan olmadı.

Batı Şeria'daki Hamas hareketi tarafından yapılan yazılı açıklamada ise İsrail'in Kudüs'teki uygulamalarına tepki için Filistinlilere yarın gösteri düzenleme çağrısında bulunuldu.

İsrail polisi, Batı Kudüs’te "aşırı sağcı" hahama yönelik silahlı saldırının ardından ikinci bir bildirime kadar Mescid-i Aksa’nın tüm Müslümanlara kapatıldığını açıklamıştı. Halen turistler ve Yahudi yerleşimciler de dahil hiç kimsenin Aksa'ya girişine izin verilmiyor.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?