banner39

İsrail'in gösteriye müdahalesinde çok sayıda yaralı

İsrail güçlerinin açlık grevi yapan mahkumları destekleyen ve yerleşim birimlerini protesto eden Filistinlilere müdahalesi sonucu çok sayıda kişi yaralandı

Filistin 31.05.2014, 09:45 31.05.2014, 09:45
İsrail'in gösteriye müdahalesinde çok sayıda yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçleri, Yahudi yerleşim birimlerini protesto ve açlık grevindeki Filistinli tutuklularla dayanışma gösterilerine müdahale etti.

Ramallah, Beytüllahim ve Nablus'ta düzenlenen gösterilerde, Yahudi yerleşim birimleri inşası protesto edildi, İsrail'in idari tutuklama siyasetini sona erdirmesi için açlık grevi yapan Filistinlilerin serbest bırakması istendi.

İşgal güçleri, Ramallah'ta Yahudi yerleşim birimi inşası ve "Ayrım Duvarı" karşıtı gösterilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Aralarında yabancı aktivistlerin de bulunduğu gösteride 1'i Danimarkalı 3 kişi yaralandı.

Beytüllahim'in El-Ma'sara ve El-Kaddum semtlerinde de gösterilere göz yaşartıcı gazla müdahalesi sonucu çok sayıda kişi gazdan etkilendi.  

Nablus'un El-Kudüs Caddesi'nde biraraya gelen göstericiler ise İsrail'in idari tutuklama siyasetini protesto ederek, açlık grevi yapan ve hasta olan Filistinli tutukluların serbest bırakılması istedi. İsrail güçleri, gösteriye ses bombası ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu.

Kefer ed-Diyk bölgesindeki eylemde de plastik mermi isabet etmesi sonucu 1 Filisitinli yaralandı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?