banner39

İsrailli Bakan: O çocuk öldürülmeliydi

İsrail Kültür Bakanı Regev, kardeşini işgal güçlerinden kurtarmaya çalışan kızın öldürülmesi gerektiğini söyledi

Filistin 31.08.2015, 17:17 31.08.2015, 17:26
İsrailli Bakan: O çocuk öldürülmeliydi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistinli bir kızın İsrail işgal güçlerinden kardeşini kurtarmaya çalıştığı görüntüye, İsrail Kültür Bakanı Miri Regev'den skandal bir yorum geldi. Regev, "Askerler o çocuğu öldürmeliydi" ifadelerini kullandı.

Filistin Batı Şeria'da, Nebi Salih bölgesinde Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını bir grup protesto etti. İsrail askeri, gruptan Muhammed Tamimi'yi taşın arasına sıkıştırdı. Bir kolu alçıda olan çocuğun, önce kafasını taşa dayadı, sonra diğer kolunu kıvırdı, sürükledi ve onu gözaltına almaya çalıştı.

İsrail Kültür Bakanı Miri Regev, dünyanın tepki gösterdiği olay hakkında şaşırtan bir paylaşımda bulundu. Görüntüleri izleyen İsrail Savunma Kuvvetleri'nin (IDF) eski sözcüsü olan Kültür Bakanı Regev, Facebook adresinden yaptığı açıklamada aileye ateş açılması gerektiğini savundu.

Regev, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bu sabah bir İsrail askerine yapılan saldırının görüntülerini izleyince şaşkına döndüm. Askerlerimizin göreve eli kolu bağlı şekilde gönderilmesi akıl almaz bir şey, bir rezalet! İsrail vatandaşlarına ve askerlerine zarar vermeye çalışan kim varsa bilmelidir ki, vatandaşlarımızın kanı yerde kalmayacaktır. Saldırıya uğrayan bir askerin anında karşılık verebileceği bir yasa çıkarılmalıdır. Savunma Bakanı'na bu aşağılanmaya bir son vermesi ve ateş açma konusundaki usulleri derhal değiştirmesi çağrısında bulunuyorum!"

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?