banner39

İsrailli saldırganlar bir Filistinliyi kaçırdı

İsrailli olduğu belirtilen bir grup saldırgan Nablus'ta bir çiftçiyi kaçırdı, kaçırılan çiftçinin kardeşine ateş açtı.

Filistin 17.12.2012, 17:48 17.12.2012, 17:57
İsrailli saldırganlar bir Filistinliyi kaçırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrailli bir grup saldırganın öğle saatlerinde Nablus'un güneyinde bulunan Madma köyündeki Filistinli çiftçilere saldırdığı, çiftçilerden birini kaçırdığı ve kaçırılan kişinin kardeşini de ayağından yaraladığı bildirildi.

Madma Köy Meclisi Başkanı İhab El-Kıt, Quds Press Ajansı'na yaptığı açıklamada, Yitzhar Yahudi Yerleşkesi'nden gelen bir grup gaspçının bugün öğle saatlerinde köyün güneyindeki arazilerinde çalışmakta olan Filistinli çiftçilere saldırdığını, gaspçıların 40 yaşındaki Filistinli çiftçi Me'mun Nasır'a saldırarak darp ettiklerini ve daha sonra da Filistinli çiftçiyi kaçırdıklarını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin bildirdiğine göre, kaçırdıkları çiftçinin kardeşi Emir Nasır'a sonrasında ateş açan saldırganlar, 27 yaşındaki Filistinliyi ayağından yaraladı. Madma Köy Meclisi Başkanı, Emir Nasır'ın tedavi için Nablus kentindeki bir hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Madma Köy Meclisi Başkanı, İsraillilerin saldırısına Filistinlilerin taşlarla ve boş şişelerle karşılık vermesi üzerine işgal güçlerinin duruma müdahale ettiğini ve Filistinlilerin üzerine plastik mermilerle ateş açtığını ve göz yaşartıcı bomba attığını köyde havanın hâlâ gergin olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?