banner39

İsrailli vekil Şaron olma derdinde!..

İsrail Meclisi Knesset'in üyelerinden Moshe Feiglin Mescid-i Aksa'ya İsrailli askerlerin nezaretinde girdi

Filistin 19.02.2014, 14:58 19.02.2014, 16:17
İsrailli vekil Şaron olma derdinde!..

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrailli milletvekili Moshe Feiglin bugün, İsrail askerleri eşliğinde 2000 yılında Mescidi- Aksa'ya giren Ariel Şaron gibi yanına İsrail polisi ve korumalarını alarak Mescid-i Aksa'ya girdi. Mescid-i Aksa'nın güvenlik görevlilerinden Filistinli Nasır Kuus bugün yaşanan olayla ilgili şunları söyledi; "İsrailli milletvekili yanında birçok İsrail polisi ve birçok kameramanla birlikte El Aksa camisine girdi".

Moshe Feiglin, beraberinde getirdiği gazeteceilere El Aksa mescidinin içinde bir açıklama yaptı. Açıklamasında El Aksa'nın bir Müslüman camisi olmadığını, bir Yahudi tapınağı olduğunu iddia eden Feiglin, Filistinli Müslümanların yerinin Kudüs ve çevresi olmadığını onların Suudi Arabistan'a gitmeleri gerektiğini ileri sürdü.

İsrail 1967 yılından bu yana Filistin topraklarında işgalci olarak bulunuyor. Filistin topraklarında işgalci olarak bulunan İsrail milletvekili Filistinlilerin Filistin'den çıkarılması gerektiğini iddia ediyor!

Moshe Feiglin geçtiğimiz günlerde, İsrail'in Mescid-i Aksa üzerindeki tahakkümünün konuşulması için İsrail parlamentosunda bir oturum organize etmişti. Ancak oturumun daha sonra iptal edildiği duyurulmuştu.

ŞARON DA 2000 YILINDA GİRMİŞTİ

7 yıl komada kalıp, geçtiğimiz ay ölen İsrail'in eski başbakanlarından ve Sabra - Şatilla katliamlarının sorumlusu Ariel Şaron da, 2000 yılında provokatif bir hareketle Mescid-i Aksa'ya girmiş ve ikinci intifadanın başlamasına yol açmıştı. 1999’da Likud Partisi’nin lideri olan Şaron, bu provokatif hareketi sonrasında İsrail başbakanı olmuş ve 2006 yılına kadar da görev yapmıştı. Daha sonra beyin kanaması geçiren Şaron, 2014 Ocak ayına kadar komada kalmıştı

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?