banner39

İsrailli vekil taş atanlara da suikast istedi / VİDEO

Halid Meşal'a suikast çağrısı yapan Mofaz ve İsrailli İçişleri Bakanı taş atan Filistinlilere karşı silah kullanılmasının kolaylaşmasını istedi

Filistin 14.12.2012, 16:56 14.12.2012, 16:56
İsrailli vekil taş atanlara da suikast istedi  / VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Meclisi'nde en çok sandalyeye sahip muhalif Kadima Partisi lideri Shaul Mofaz ve İçişleri Bakanı Eli Yişai, bir Filistinli gencin attığı taştan kaçan İsrail askerlerinin görüntülerinin Kanal 10 televizyonunda yayınlanmasından sonra askerlerin göstericilere karşı silah kullanmasının maksimum düzeye çıkarılmasını istedi. 

Filistinli kaynakların verdiği bilgide Kanal10 televizyonu, İçişleri Bakanı Yişai’nin hükümet sekreterliğine gönderdiği mektupta şu hususları belirttiği ifade edildi: “Bana göre askerlerin tehlike içine girdiklerini hissettikleri anda ellerinde bulunan silahları maksimum düzeyde kullanmaları gerekir. Silah kullanmaları durumunda bütün kesim ve taraflardan anlayış ve destek göreceklerini de bilmeleri gerekir.”

Hamas lideri Halid Meşal'in Gazze ziyareti sırasında Shaul Mofaz ''İsrail, yılanın başını kesmek için büyük bir şans yakalamıştır. Meşal'e en yakın zamanda Gazze'yi terk etmesini öneririm'' ifadelerini kullanmıştı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?