banner39

Kassam Tugayları'ndan suikast iddiasına ret

Hamas'ın askeri kanadı İzeddin el-Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada İsrail'in dün akşam abluka altındaki Gazze Şeridi'ne girme amacına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Filistin 12.11.2018, 15:17 12.11.2018, 15:35
Kassam Tugayları'ndan suikast iddiasına ret

Kassam Tugayları İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne girmesinin sebebinin suikast amacı taşımadığını belirten bir yazılı açıklama yayınladı.

Açıklamada, "İsrail'in Gazze'ye girişi özellikle komutan Nur Bereke'ye suikast niyeti taşımıyordu. Bu büyük bir saldırı planıydı ve kartları karma amacı bulunuyordu." denildi.

Olayın nasıl yaşandığına ilişkin de "bir grup İsrail askerinin sivil bir araçla Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un 3 kilometre kadar içlerine girdiği" bilgisi paylaşılan açıklamada, Kassam Tugayları'na bağlı emniyet güçlerinin durumu fark etmesi üzerine Nur Bereke'nin komutanlığında birkaç kişinin bölgeye gittiği ve ardından çatışma çıktığı ifade edildi.

Çatışmada aralarında Kassam Tugayı komutanlarından Nur Bereke ve yardımcısının da bulunduğu 7 kişinin şehit olduğu, 7 kişinin ise yaralandığı kaydedildi.

Olayın sorumluluğun ve sonuçlarının tamamen İsrail'e ait olduğu vurgulanan Kassam Tugayları açıklamasında, "Direniş tarafından gece saatlerinde İsrail'e iyi bir ders verildi." ifadelerine yer verildi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, dün yaptığı yazılı açıklamada bir grup İsrail askerinin sivil bir araçla Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un 3 kilometre kadar içlerine girdiğini ve Tugay komutanlarından Nur Bereke'ye suikast düzenlediğini duyurmuştu.

İsrail ordusu ise açıklamasında, "Kuvvetlerimiz, Gazze Şeridi'nde bir güvenlik operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonun ardından çatışmalar yaşandı." ifadesine yer vermişti.

Yaşanan çatışmada aralarında bir Kassam komutanın da bulunduğu 7 Filistinli şehit olurken, 7 Filistinli yaralanmıştı. İsrail ordusu ise çatışmada 1 askerinin öldürüldüğünü, 1 askerinin ise yaralandığını duyurmuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar (2)
X 4 yıl önce
Gazze han yunus İsrail deniz kıyısında konuçlanmış bir konumdadır
Gazze israilin neredeyse içinde bir silahlı yapılanma içerisinde olduğu konumu nedeniyle açık görülmektedir
3 km gazze şeridine girmişler ancak kimseye ateş açmamış İsrail askeri muhtemelen kontrollerde tesbit edilince silah doğrultulmuş bu bağlamda İsrail de gazze gibi can hakkını korumuş çatışmada kazanan ve kaybedenlerden Allah rahmet etsin
Yakınlarına baş sağlığı
Peki siz ne yaptınız öfkeyle sivil asker ayrıştırmadan ateş mi actınız gazze yuhlan size
hasan topcu 4 yıl önce
X adlı varlık. Çoluk çocuk demeden yıllardır ne canlar katletmis o lanetli sionizme lafın yok ta.filistinli ye mi söyleyecek sözün var?şehid şeyh ahmet yasin boşuna dememiş idi.sözde müslüman lar için (BARİ ALEYHİMİZE OLMAYIN)demişti duasinda tıpkı senin gibileri bildiği için bunu demiş olsa gerek. ALLAH AZZE VE CELLE cumlemize şuur versin INŞALLAH. Senin gibi insanlara sadece aciyorum. Dünya üzerinde sadece zalim ve islam düşmanları ile onlardan daha samimi ve şuurlu hiçbir ordu yoktur.bir avucda olsalar ALLAH ın yeryuzundeki ordusu kassamlı kardeslerime selam olsun ve bir vesile ile RABBIM beni de onlara dahileylesin INŞALLAH. ..
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?