banner39

Kiliseler Konseyi'nden İsrail'e ret

Dünya Kiliseler Konseyi'nden Siyonistlerin Filistin'in vaat edilmiş toprak olduğu iddialarını reddeden bir açıklama geldi

Filistin 21.11.2013, 18:23 23.04.2013, 14:55
Kiliseler Konseyi'nden İsrail'e ret

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Siyonistlerin, Filistin topraklarının kendileri için vaat edilmiş toprak olarak görmesini kabul etmeyen Dünya Kiliseler Konseyi (WCC), Filistinlilerden yana olduğunu bir kez daha tekrarladı.

WCC Genel Sekreteri Olav Fykse Tveit, "Filistinlileri destekliyoruz. WCC Filistinlilerden yana taraftır, çünkü onlar haklı" dedi. Tveit, Mısır'ın başkenti Kahire'de İngiliz Kilisesine bağlı İngiliz Kıpti heyeti ile bir araya geldi.

Görüşmede Tveit, "Siyonistlerin, Filistin topraklarının kendileri için vaat edilmiş toprak olduğu iddialarını reddediyoruz. Bu topraklarda komşuları hep birlikte huzur içinde yaşamaya çağırıyoruz. Bizi, İsrail'i düşman devlet ilan etmekle suçlayanlar var. Biz, İsrail'e değil, işgale karşıyız. İsrail ve Filistin arasındaki barışı destekliyoruz" diye konuştu.

Arap Baharına da değinen Tveit, bu devrimlerin meydana geldiği ülkelerde ciddi değişimlerin yaşandığına ve bu durumun doğal olarak bir takım sıkıntıları beraberinde getirdiğine dikkati çekerek, söz konusu ülkelerde hayatın rutin akışına dönmesinin biraz zaman alacağını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?