banner39

Mescid-i Aksa'da yine yerleşimci terörü

Mescid-i Aksa'ya giren sivil işgalcilere tepki gösteren üç Filistinli kadın işgal güçleri tarafından gözaltına alındı

Filistin 05.05.2015, 15:42 05.05.2015, 15:42
Mescid-i Aksa'da yine yerleşimci terörü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Yahudi yerleşimcilere tepki gösteren üç Filistinli kadını gözaltına aldığı bildirildi.

İslami Vakıflar İdaresi'nden yapılan açıklamada, "İsrail güçleri, Mescid-i Aksa'da bulunan ve orada ders gören Filistinli kadınlara copla vurdu ve bazılarını iterek düşmesine sebep oldu" denildi.

Olaya tepki gösteren Mescid-i Aksa'daki görevlilerin ve orada bulunanların kadınları koruması üzerine arbede yaşandığı belirtilen açıklamada, İsrail polisinin 3 Filistinli kadını gözaltına aldığı kaydedildi.

Öte yandan İsrail işgal güçleri sözcüsü Luba es-Semri, yaptığı yazılı açıklamada "Mescid-i Aksa'da gayrimüslim ve yabancıların ziyaretine engel olan 3 kadın gözaltına alındı" ifadelerini kullandı.

Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudi yerleşimciler ve İsrailli yetkililer zaman zaman Aksa Külliyesi'ne girerek cemaat ile eğitim görenleri taciz ediyor. Bu tür ihlaller nedeniyle sık sık gerginlik yaşanıyor. 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?