banner15

Netanyahu'dan, Şeyh Raid Salah'ın gözaltına alınması talebi

İsrail Başbakanı, 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ın Mesci-i Aksa'yı karıştırmak suçundan gözaltına alınmasını istedi

Netanyahu'dan, Şeyh Raid Salah'ın gözaltına alınması talebi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Şeyh Raid Salah'ı Mescid-i Aksa'yı karıştırmak ve "Yahudi Heykeli" bölgesi aleyhinde kışkırtıcılık yapmakla suçladı.

İsrail yönetimi televizyonu 7'nci kanal, Netanyahu'nun bu açıklamalarını pazar akşamı gerçekleştirilen ve iç istihbarat teşkilatı "Şabak"ın üst düzey yetkililerinin de katıldığı kabine toplantısında yaptığını açıkladı.

Şeyh Raid Salah'ın Pesah (Hamursuz) Bayramı'ndan hemen önce Kudüs'ü karıştırmak istediğini ifade eden Netanyahu'nun "Bu adam başlı başına bir bomba" dediği kaydedildi.

İçişleri ve adalet bakanlıklarından Şeyh Raid Salah'ı Kudüs'ten uzaklaştırmalarını isteyen Netanyahu'nun ayrıca "Bu adamın aslında cezaevinde tutuluyor olması gerekirdi" dediği bildirildi.

İsrail yönetimi Şeyh Raid Salah'a bağlı hareket'i 17 Kasım 2015'te yasaklayarak yasa dışı ilan etmiş ve harekete bağlı 20 hayır kurumunu kapatmıştı.

SALAH'TAN, NETANYAHU'NUN İDDİALARINA YALANLAMA

1948'de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah, Benyamin Netanyahu'nun kendisine yönelik tehditlerini ve suçlamalarını reddetti.

Şeyh Raid Salah, pazartesi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 'hiçbir tehdidin ve aleyhlerinde yapılan kışkırtmaların kendilerini işgalcilerin Mescid-i Aksa ve Kudüs'e yönelik ihlallerini deşifre etmekten alıkoyamayacağını' söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 15:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48