banner39

Ölü bulunan asker sonrası Şeria'ya Şin-Bet ve İsrail askeri yığılıyor

Şeria'nın batısında dün gece bıçaklanarak öldürülen İsrailli askerin bulunmasının ardından Şİn-Bet ve İsrail askerleri bölgede ev baskınları düzenlemeye başladı

Filistin 08.08.2019, 16:09 08.08.2019, 16:50
Ölü bulunan asker sonrası Şeria'ya Şin-Bet ve İsrail askeri yığılıyor

İsrail ordusu, gece saatlerinde kaybolan bir askerin ölü bulunmasının ardından işgal altındaki Şeria'nın batısında yer alan güçlerine takviye birlik göndereceğini duyurdu. 

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, bölgedeki durumun değerlendirilmesi için Şeria'nın batısındaki piyade birliklerin takviye edilmesi kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca faillerin yakalanması için ordu, polis ve İsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet'in (Şabak) bölgede çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

- Bölgede arama ve baskınlar yapılıyor

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, dün gece saatlerinde kaybolan İsrail askerinin sabah cesedinin bulunmasının ardından, İsrail ordusuna ait birlikler, Şeria'nın batısındaki pek çok Filistin beldesinde aramalar yapıyor. 

Arama çalışmaları kapsamında, çok sayıda İsrail askerinin, Beytüllahim'in güneyindeki Beyt Feccar beldesine baskın düzenlediği, ev ve dükkanları aradığı, bölge sakinlerinin çoğunu sorguya çektiği aktarıldı.  

İsrail askerlerinin ayrıca Beyt Aynun, El-Arub, Eş-Şuyuh ve Sair beldelerinin girişlerinde askeri kontrol noktaları oluşturduğu ve geçişleri denetlediği ifade edildi. 

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, ailesinin dün gece saatlerinden itibaren haber alamadığı 18 yaşındaki İsrail askerinin, Şeria'nın batısının Beytüllahim kentinde bulunan Gush Etzion Yahudi yerleşim birimi yakınlarında cesedine ulaşıldığını duyurmuştu. 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?