Raid Salah'ın yardımcısı tutuklandı

1948 İslami Hareketi lideri Raid Salah'ın yardımcısı Şeyh Kemal Hatip ve Şeyh Ali Ebu Şeyha İsrail işgal güçleri tarafından tutuklandı

Raid Salah'ın yardımcısı tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1948 İslami Hareketi lideri Raid Salah'ın 3 Eylül'de tutuklanıp şartlı tahliye edilmesinin ardından şimdi de yardımcısı Şeyh Kemal Hatip ve yöneticilerden Şeyh Ali Ebu Şeyha İsrail polisi tarafından tutuklandı.

İslami Hareketi Sözcüsü avukat Zahi Nuceydat, İsrail istihbaratının Hatip ve Şeyha'yı, "Karışıklığı teşvik ederek Mescid-i Aksa'da kamu düzenini bozmak" suçlamasıyla sorguladığını ifade etti.

Salah'a uygulanan "tutuklama ve sonrasında Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yaklaşmama" kararı çıkarılma seneryosunun tekrarlanmak istendiğini dile getiren Nuceydat, İsrail'in tutuklama kararıyla Aksa'yı yanlızlaştırmayı hedeflediğini aktardı.

İsrail'in, Hatip'i ikindi namazı için Mescid-i Aksa'ya giderken, Şeyha'yı ise evinden aldığını belirten Nuceydat, ikisinin de Moskobiyye Polis Merkezi'ndeki Azınlıklarla Sorgu Odası'nda sorgularının sürdüğünü kaydetti.

1948 İslami Hareketi lideri Raid Salah, 3 Eylül'de tutuklanmış, bir gün sonra 6 ay Kudüs'e yaklaşmama ve 14 bin dolar para cezasını ödemesi şartıyla serbest bırakılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 08:24
banner53
YORUM EKLE

banner39