banner39

Sahabe kabirleri üzerinde içkili kafe

Kudüs’teki Müslümanlara ait tarihi Me’menullah Mezarlığı, Kudüs Belediyesi tarafından önce kabirler yok edilerek açıldı. İçerisinde sahabelerin ve birçok önemli ismin kabirlerinin bulunduğu alan üzerine içkili bir kafeterya inşa edildi.

Filistin 04.08.2015, 18:29 05.08.2015, 00:43
Sahabe kabirleri üzerinde içkili kafe

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İşgal altındaki Kudüs'teki Müslüman tarihine ait tüm izlerini silmek için çalışan İsrail, yüzlerce yıllık Müslüman mezarlığını tahrip etti. Filistinliler tarafından Me'menullah Mezarlığı olarak adlandırılan tarihi mezarlık aynı zamanda 400 yıl bölgede kalan Osmanlı askerleriyle de dolu.

Tarihi Müslüman mezarlığını neredeyse tamamen yok eden İsrail, kalan birkaç tane kabri de ortadan kaldırmayı planlıyor

MEZARLAR İŞ MAKİNALARIYLA YOK EDİLDİ

Mescid-i Aksa'ya yakın bir mesafede bulunan yaklaşık 200 dönümlük alan, geçtiğimiz yıllarda İsrail yönetimindeki Kudüs Belediyesi tarafından gasp edilip kamulaştırıldı. Bir bölümü “Bağımsızlık Parkı" adı altında yeşil alana çevrilen ve kabirlerin iş makinalarıyla yok edildiği mezarlık, içki içip Müslüman mezarlarına saldıran yerleşimcilerin çirkinliklerine maruz kalıyordu. Şimdi ise mezar alanının üstünde içkili bir kafe kullanıma açıldı.


İsrail'in yönettiği Kudüs Belediyesi'nin Müslüman kabirleri üzerinde açtığı kafe

24 SAAR AÇIK İÇKİLİ KAFE

Kudüs'le ilgili çalışmalar yürüten Mirasımız Derneği yetkililerinin bölgeden bildirdiği ayrıntılara göre, daha önce açılması planlandığı halde açılışı ertelenen kafe, dün sabah saatlerinden itibaren hizmet vermeye başladı. 24 saat açık olacak kafe, 100 kişinin aynı anda oturabileceği şekilde tasarlandı.

Yeni Şafak'ın haberine göre alkollü içecekler dahil her türlü yiyecek ve içecek servisi yapılan mekan, Yahudi yerleşimciler tarafından kullanılıyor.

Siyonistlerin saldırılarına maruz kalan Şeyh Abdullah türbesi

FİLİSTİNLİ ALİMİN TÜRBESİNE SALDIRI

1400 yıllık geçmişi olan Me'menullah Mezarlığında çok sayıda Sahabe, Tabiin ve İslam Tarihi için önemli şahsiyetler de medfun bulunuyor. İçerisinde bir de türbe bulunan mezarlıkta, kabirlerin tamamına yakını tahrip edilmiş durumda.

Ünlü Filistinli alim Şeyh Abdullah türbesi ise saldırıların hedefi konumunda. Daha önce İsrail tarafından kapısına beton dökülerek girişi kapatılan türbenin camlarından içeriye çöplerini atan ve türbenin üzerine Müslümanlara hakaret içeren yazılar yazan Siyonistler, türbenin temizlenmesine de izin vermiyor.

 

 

Yorumlar (1)
hüseyin cevher 7 yıl önce
şaka mı bu haber?elin yahudisine niye laf söylüyorsunuz? KKTC'de camilerin kendisi ve bahçesindeki dükkânlar içkili lokanta olarak çalışıyor. önce kendi kapımızın önünü temizleyelim, sonra israil'e laf söylemesini zaten biliriz.
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?