banner15

Salah: Allah'ın izniyle gelecek günler hayırlı olacak

19767 savaşı öncesi "Yeşil Hat" sınırı üzerindeki topraklarda yaşayan Filistinliler, İsrail'in, 1948 Filistin İslami Hareketi'nin yasaklamasını protesto etti.

Salah: Allah'ın izniyle gelecek günler hayırlı olacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

1948 Filistin İslami Hareketi'nin çağrısıyla Yeşil Hat içerisindeki Ummu'l-Fahm kentinde düzenlenen yürüyüşe katılan onlarca Filistinli, hareketin bayrağının yanı sıra "İslami Hareketin yasaklanmasına hayır", "Ey Aksa yalnız kalmayacaksın" ve "canımız ve kanımız sana feda olsun ey Aksa" yazılı dövizleri taşıyarak, İsrail'in İslami Hareketi'ni yasa dışı ilan etmesini protesto etti.

Yürüyüşün organize edildiği meydanda kalabalığa hitap eden İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah, "Allah'ın izniyle gelecek günler hayırlı olacak. Bugün bu meydanda bir araya geldik, Allah'ın izniyle yakında burada tekrar bir araya gelerek Mescid-i Aksa'ya doğru zafer otobüslerine bineceğiz" dedi.

İslami Hareketin kalıcı olup "İsrail'in işgali"nin son bulacağını söyleyen Şeyh Salah, hapishaneye girerek şehit olması durumunda bile arkasında güçlü bir birliği bıraktığı için rahat olduğuna dikkat çekti.

İsrail'in kararına rağmen hareketin lideri olarak bu göreve devam edeceğini dile getiren Şeyh Salah, hareketin değerleri savunmada üstlendiği rolü sürdüreceğini kaydetti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 21:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35