banner39

TİKA'dan Filistin polisine motosiklet

TİKA'nın hibe ettiği 10 polis motosikleti, Ramallah'ta düzenlenen törenle teslim edildi.

Filistin 04.08.2013, 21:47 04.08.2013, 21:47
TİKA'dan Filistin polisine motosiklet

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Filistin Polis Teşkilatı'na 10 adet polis motosikleti hibe etti. Tam donanımlı polis motosikletleri, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen törenle Filistinli yetkililere teslim edildi.

Törene Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosluğu Konsolos Yardımcısı Elvan Hacıefendioğlu, Batı Şeria'daki Filistin Hükümeti İçişleri Bakanlığı Ulusal İşlerden Sorumlu Yardımcısı Muhammed Mansur, Filistin Polisi İdari İşler Müdürü Yardımcısı Reşid Hamdan, TİKA Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanı Dr. Enver Arpa ile TİKA Filistin Koordinatörü Kürşat Mahmat katıldı.

Konsolos Yardımcısı Hacıefendioğlu, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Filistin'e yönelik siyasi ve lojistik desteğinin devam edeceğini belirterek, şu ana kadar 90 Filistinli öğrencinin Türkiye'de Polis Akademisi'nden mezun olduğunu, 30 öğrencinin eğitiminin ise sürdüğünü ifade etti.

TİKA Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanı Arpa, törenin ardından yaptığı açıklamada, son yardımın, Türkiye halkının ve hükümetinin Filistin'e sağlık, eğitim, güvenlik alanlarında verdiği desteğin bir parçası olduğunu vurguladı. Arpa, Türkiye'nin desteğinin, Filistin halkının güvenlik içinde yaşayacakları bağımsız bir devlet hedefine ulaşıncaya kadar devam edeceğini belirtti.

Batı Şeria'daki Filistin Hükümeti İçişleri Bakanlığı Ulusal İşlerden Sorumlu Yardımcısı  Mansur ise Türk hükümetine ve halkına yardımlarından ötürü teşekkür ederek, "Türkiye'nin bu hediyeleri, Türkiye-Filistin ilişkilerinin derinliğini ve Türkiye'nin devam eden desteğini gösteriyor" dedi.

Törenin ardından Filistin Polis Teşkilatı, TİKA yetkililerine bir teşekkür plaketi takdim etti.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?