banner39

Yahudi yerleşimciler camiyi yaktı

Yahudi yerleşimciler, Filistin'in El-Muğir köyünde bulunan camiye saldırdı. Saldırganlar camiyi ateşe verdi

Filistin 12.11.2014, 09:14 12.11.2014, 09:14
Yahudi yerleşimciler camiyi yaktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin'de radikal Yahudi Yerleşimciler El-Muğir köyünün camisini ateşe verdi. Yahudi yerleşimciler, caminin duvarlarına Arap karşıtı nefret ifadeleri yazdı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Ramallah'ta yer alan El-Muğir köyünün camisi radikal Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak, duvarlarına Arap karşıtı nefret ifadeleri yazdı.

Sabah saatlerinde camiye giden köy halkının giriş katının bazı bölümlerini yanmış olarak bulduğu ve alevlerin üst kata kadar ulaştığının görüldüğü kaydedildi.

Olaya ilişkin Filistin ve İsrail taraflarından henüz resmi açıklama yapılmadı.

Özellikle Yahudi yerleşim yerlerinin yakınındaki bölgelerde, yerleşimciler tarafından Filistin halkına yönelik tacizlerde bulunuluyor. Yerleşimciler tarafından, zaman zaman Filistinlilerin araçlarına taş atıldığı ve ateş açıldığı görülüyor.

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa külliyesinin ana mihrabının bulunduğu kubbenin altına kadar ilerleyerek, Kıble Mescidi'nin içinde mihrap ve minberin yer aldığı bölgeye postallarıyla girmesi, bütün dünya Müslümanlarında infiale neden olmuştu. Bu olayın ardından Filistin-İsrail gerilimi tırmanışa geçmişti.

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?