banner15

Yahudi yerleşimciler zorla Mescid-i Aksa'ya girdi

Ekim ayının başından bu yana zorla Aksa'ya giren Yahudi yerleşimci sayısı 1160'a ulaştı

Yahudi yerleşimciler zorla Mescid-i Aksa'ya girdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kudüs'te çok sayıda Yahudi yerleşimcinin İsrail askerlerinin koruması altında zorla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdiği belirtildi.

Kudüs'teki İslami Vakıflar İdaresi yetkililerinden Firas ed-Dibs, 29 kişilik bir grubun, İsrail askerleriyle Mağaribe kapısından Aksa'ya girdiğini söyledi. Dibs, bu ihlalle ekim ayının başından bu yana zorla Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimci sayısının 1160'a yükseldiğini söyledi.

Öte yandan, Aksa'daki eğitim gruplarında hocalık yapan Zeyna Amr isimli bir kadının Doğu Kudüs'ün Es-Sevri Mahallesi'ndeki evinde İsrail polisleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Aksa ve Kudüs Basın Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in, Filistinli kadın ve erkeklere yönelik gözaltılarının, Filistinlilerin Aksa'daki eğitim gruplarına katılmalarına engel olma amacı taşıdığı ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerin İsrail askerlerinin koruması altında Mescid-i Aksa'ya girmekte ısrar etmesi nedeniyle ekim ayının başından bu yana Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de çatışmalar yaşanıyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 21:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35