Yahudiler, hasat zamanı zeytin ağaçlarını katletti!

İsrailli Yahudi yerleşimcilerin bu kez Batı Şeria'nın Beytullahim kenti yakınlarında Filistinlilere ait zeytin ağaçlarını ateşe verdi.

Yahudiler, hasat zamanı zeytin ağaçlarını katletti!

Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria'nın Beytullahim kenti yakınlarında Filistinlilere ait zeytin ağaçlarını ateşe verdiği bildirildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler Nehhalin beldesinde zeytin ağaçlarıyla ekili bir alanı ateşe verdi.

Çıkan yangında ise Filistinlilere ait ağaçların yarısı yandı. Yerleşimciler önceki gün de Salfit yakınlarındaki bir bahçeden 800 zeytin fidanını sökmüşlerdi.

SALDIRILARI ÖZELLİKLE HASAT ZAMANI YAPIYORLAR

Batı Şeria'nın bazı kentlerinde yaşayan Filistinliler, geçimlerini zeytin ağaçlarından sağlıyor. Yahudi yerleşimciler, zaman zaman kırsal kesimlerde bulunan bahçelere saldırıyor.

Saldırıların özellikle de zeytin hasadının başladığı mevsimlerde arttığı ifade ediliyor. Dünyanın farklı ülkelerinden getirilerek İsrail yönetiminin işgal politikası çerçevesinde Batı Şeria ve Doğu Kudüs'e yerleştirilen Yahudi yerleşimcilerinin silah taşımaları ve Filistinli sivilleri zaman zaman sözlü ya da fiziksel olarak taciz etmeleri, yerel halk ile yerleşimciler arasında sürtüşmelere neden oluyor.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 08:06
banner53
YORUM EKLE

banner39