banner15

Yerleşim işgali barışı baltaladı

İsrail'in yasadışı yerleşim hareketinin yeniden başlaması üzerine Filistin Otoritesi lideri barış görüşmelerine ilişkin kararını haftaya bıraktı

Yerleşim işgali barışı baltaladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistinliler, İsrail'in Batı Şeria'daki yasadışı yerleşim merkezi inşası konusunda 10 aydır uyguladığı moratoryumu kaldırması üzerine barış görüşmelerini erteleme kararı aldı.

Mahmud Abbas'ın sözcüsü Nebil Ebu Rudeyna, İsrail'in Batı Şeria'da Yahudi yerleşim merkezi inşası konusunda uyguladığı yasağı kaldırmasına, henüz bir resmi cevap verilmeyeceğini ve 4 Ekim'de Kahire'de, Arap liderlerle danışma görüşmeleri yapılacağını kaydetti.

Ebu Rudeyna, yerleşim merkezi inşasının derhal durdurulmasını da istedi. Dün Mahmud Abbas, moratoryum devam etmedikçe, barış görüşmelerini sürdürmenin zaman kaybı olacağını söylemişti.

İsrail, uluslar arası camia ile Filistinlilerin tüm uyarı ve çağrılarına rağmen, Batı Şeria'daki yasadışı yerleşim merkezi inşası konusunda 10 aydır uyguladığı moratoryumu dün akşam kaldırarak, inşaatlara devam kararı almıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebu Ahmed
Ebu Ahmed - 10 yıl Önce

Ne zaman siyonistlerle barış ihtimali oldu ki bugün de olsun? Niyetleri sadece oyalama taktikleridir. İslami Direniş bunu bildiği için onların dili ile onlarla konuşuyor. Tek yol direniştir. Zillet bizden uzaktır...

banner39

banner50

banner47

banner48