banner15

Gazzelilerin buruk bayramı

Gazzeliler, bayramın ilk gününü, İsrail saldırıları sonucu hayatını kaybeden yakınlarının mezarı başında geçirdi

Gazzelilerin buruk bayramı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazze'de, İsrail saldırıları sonucu yakınlarını kaybedenler bayramın ilk gününü mezarlıklarda geçirdi.

İsrail'in 7 Temmuz'da başlattığı saldırıları nedeniyle Ramazan Bayramı'nın kutlanamadığı Gazze'de binlerce Filistinli, bu bayramda ise söz konusu saldırılarda hayatını kaybeden yakınlarının mezarlarına koştu.

Oğlunun mezarı başında Kur'an-ı Kerim okuyan Filistinli Fatma Abdulhalik, "Son saldırılarda şehit olan oğlumun mezarını ziyarete geldim. Bize bu yıl yaşadığımız zorluklar ve üzüntüler sebebiyle bayram uğramadı" dedi.

Oğlunun her bayram kendisini ziyaret ettiğini anlatan Abdulhalik, "Oğlum bu bayramda beni ziyaret edip bayramımı kutlayamadı ben onu kabrinde ziyaret ediyorum" diye konuştu.

İNŞALLAH ALLAH BİZİ CENNETTE BİR ARAYA GETİRİR

Zuheyr el-Hinsi ise İsrail'in saldırıları sonucu hayatını kaybeden annesinin kabrini ziyarete geldiğini ifade ederken, 8 yaşındaki Hibe Said de babasının mezarı başında oturarak, "Bu yıl bayramı kutlamayacağım, babam bana yeni elbise alamadı. İnşallah Allah bizi cennette bir araya getirir bunun için dua ediyorum" ifadelerini kullandı.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da 26 Ağustos tarihleri arasında saldırılar düzenlemiş, 51 gün süren saldırılarda 2 bin 157 kişi yaşamını yitirmiş, 11 binden fazla kişi de yaralanmıştı. Saldırılarda 17 bin 200 ev, 73 cami ve 24 okul tamamen yıkılmış, binlerce bina hasar görmüştü.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 18:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48