banner39

İsrail Gazze'de dört noktayı vurdu

İsrail Gazze'de ateşkesin 5 gün daha uzatıldığının duyurulmasının ardından Gazze'de dört noktaya hava saldırısı düzenledi

Gazze Saldırısı 14.08.2014, 00:53 14.08.2014, 08:53
İsrail Gazze'de dört noktayı vurdu

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail Gazze'de ateşkesin 5 gün daha uzatıldığının duyurulmasının ardından Gazze'de dört noktaya hava saldırısı düzenledi.

İsrail tarafı ateşkesin açıklanmasının hemen öncesinde Gazze'den İsrail'e roket fırlatıldığını iddia etti. Ancak Hamas roket fırlatıldığı iddialarını yalanladı. Daha sonra İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, 'roket saldırısına' karşılık verilmesi yönünde saldırı emri verdiğini duyurdu.

İsrail'in jetlerle Gazze'de dört farklı noktayı havadan vurmasının nedeninin İsrail'in iddia ettiği 'roket saldırısı' olduğu söyleniyor. İsrail'in hava saldırısıyla birlikte 5 gün daha uzatılması kararlaştırılan ateşkesin tehlikeye girebileceği kaydediliyor.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'de vurduğu bölgede patlamaların olduğu bildirildi. Saldırılardan birinin Gazze'nin Han Yunus bölgesine düzenlendiği belirtiliyor.

İsrail ordusundan saldırılarla ilgili yapılan açıklamada, ateşkesin 5 gün daha uzatılması yönünde anlaşma sağlandığı ancak 'Filistin tarafının ateşkesi ihlal ettiği için' misilleme yapıldığı iddia edildi.

İsrail'in hava saldırılarıyla ilgili bir açıklama yapan İsrail sözcüleri saldırıları skandal bir savunmayla izah etti. İsrail ordu sözcüleri, saldırılara gerekçe olarak, "İsrail, Hamas'ın ateşkes konusundaki ciddiyetini test ediyor" dedi.

sürecek...

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?