banner15

İsrailli bakandan insanlık dışı sözler

İsrail ulaştırma bakanı Katz, Gazze'nin yeniden inşası için yapılan bağıları eleştirirken oldukça insanlık dışı bir ifade kullanarak, "Bir İsrailli annenin ağlamasını görmektense bin Filistinli annenin ağlamasını yeğlerim" dedi

İsrailli bakandan insanlık dışı sözler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail ulaştırma bakanı İsrael Katz, Gazze'nin yeniden inşasına kaynak sağlamak için Mısır'ın başkenti Kahire'de gerçekleştirilen yardım toplantısını eleştirdi. Gazze'nin yeniden inşa edilmesi için toplanan paraların boşa gideceğini söyleyen Katz, Gazzelilerin tutumlarından vazgeçmediği sürece Gazze'yi tekrardan yıkacaklarını ifade etti.

İsrailli bakanın açıklamaları Gazzelilere tehdit dolu sözlerle devam etti. Katz, İsraili korumak için bir koruyucu hat operasyonu yetmezse ikincisi hatta üçüncüsü yapılır dedi. İsrail geçtiğimiz Temmuz ayında Gazze'ye Koruyucu Hat Operasyonu adı altında başlattığı ve 50 gün sürdürdüğü saldırılar sonucunda 2 binden fazla Gazzeliyi öldürmüş binlerce ev, hastane, okul ve camiyi bombalamıştı.

İsrailli bakan bu tehditlerinin ardından skandal denebilecek ve insanlık dışı şu ifadeleri kullandı, "Bir İsrailli annenin ağlamasındansa bin Filistinli annenin ağlamasını tercih ederim." Katz'ın bu ifadeleri dünyadan tepki çekmeye devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 16:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35