banner39

İsraillilerden nefret mesajları

İsrail sitelerindeki özellikle ölen çocuklarla ilgili makalelere yapılan okuyucu yorumlarındaki nefret dili dikkat çekiyor

Gazze Saldırısı 25.07.2014, 15:25 25.07.2014, 15:29
İsraillilerden nefret mesajları

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail kamuoyu, Gazze'de düzenlenen katliamlara tam destek verirken iki haftadır süren saldırılarda ölen 150'den fazla çocuk için de herhangi bir üzüntü duymuyor. İsrail sitelerindeki Gazze haberlerine özellikle ölen çocuklarla ilgili makalelere yapılan okuyucu yorumlarındaki nefret dili dikkat çekiyor.

Haaretz Gazetesi'nin İsrail'in işgal politikasına eleştirileri ile bilinen yazarı Gideon Levy, dünkü yazısında İsrail halkının Gazzeli çocukların ölümü karşısında gösterdiği tepkileri derledi. Gazze sahilinde top oynarken katledilen dört Filistinli çocuğun ölümü üzerine yazılan nefret mesajlarını derleyen Levy, nefret mesajlarının normal olmadığını yazdı.

Levy, 'Walla' sitesinde yayınlanan Gazzeli çocuklarla ilgili bir makalenin altına İsraillilerin yazdığı şu yorumlara yer verdi:

- Arap çocuklarının ölümü umurumda bile değil, onları öldüren İsrail güçlerine teşekkür ediyorum.
- Sahilde ölen çocukların fotoğraflarına baktıkça mutlu oluyorum. Her sabah o fotoğraflara bakarak güne başlamak istiyorum.
- Sadece dört çocuk mu ölmüş? Çok az... Hadi biraz daha gayret edin!
- Harika! Hepimiz çocuk öldürmeliyiz.
- Ölü Arap çocukların fotoğrafından daha güzel bir fotoğraf yoktur!
- Sadece çocukların ölmesi yetmez, her yaştan tüm Arapların ölmesi gerekir!
- Mümkün olduğunca daha çok çocuk ölmeli.

Yorumcuların önemli bir kısmının kadın olduğunu belirten Levy, bunların her gün evini çekip çeviren, alışveriş yapan kadınlar olduğunu söyledi. Levy, "Bunlar İsrail demektir, ve normal karşılanıyorlar ülke içerisinde. Kimse onları kınamıyor." ifadelerini kullandı.

Levy, İsrail işgalini sık sık eleştiren yazılarla gündeme geliyor.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?