banner39

Kassam Tugayları keskin nişancı tüfeği üretti

İzzeddin el-Kassam Tugayları, 14,5 milimetre çapında 2 kilometre menzilli yeni bir keskin nişancı tüfeği ürettiğini açıkladı

Gazze Saldırısı 04.08.2014, 08:18 04.08.2014, 12:02
Kassam Tugayları keskin nişancı tüfeği üretti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 14,5 milimetre çapında yeni bir keskin nişancı tüfeği ürettiğini duyurdu.

Kassam Tugayları, internet sitesinde 14,5 milimetre çapında ve 2 kilometre menzili olduğu belirtilen tüfek ile bu silahın kullanıldığı operasyon görüntüsünü yayınladı.

Tüfeğe, İsrail'in, 22 Ocak 2004'te savaş uçağıyla aracını hedef alarak suikast düzenlediği Kassam Tugayları komutanlarından Adnan el-Gul'a nispetle "Gul" adının verildiği kaydedildi.

Hamas'ın ürettiği tüfeğin dünyada bilinen diğer keskin nişancı tüfekleriyle özellikleri bakımından karşılaştırması;

AA muhabirine konuşan Filistinli askeri uzman emekli Tümgeneral Vasıf Ureykat, tüfeğin, Filistin direniş gücündeki ilerlemenin bir delili olduğunu ifade etti.

Filistin'in askeri sanayisinin ve bu tüfeğin, İsrail ve askerleri üzerinde büyük etkisi olduğunu kaydeden Ureykat, uzun menzilli ve etkili bir silah olması nedeniyle İsrail askerlerinin hedef alınma ihtimalinin arttığını belirtti.

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?