banner39

Kassam Tugayları, Tel Aviv'i vurdu

Kassam Tugayları Telaviv, Kudüs ve Ben Gurion Havaalanı'nı roketle vurduğunu duyurdu. İsrail ordusu da Tel Aviv'in bir roketle vurulduğunu doğruladı

Gazze Saldırısı 20.08.2014, 00:05 20.08.2014, 14:28
Kassam Tugayları, Tel Aviv'i vurdu

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in ateşkesi bozarak Gazze'ye saldırılarına yeniden başlamasından bu yana İsrail kentlerine 50 füze fırlattıklarını açıkladı.

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, aralarında başkent Tel Aviv ile Kudüs’ün de olduğu İsrail'in çeşitli kentlerine 50 füze fırlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Mücahitlerimiz tarafından, Kudüs, Tel Aviv, Ben Gurion Uluslararası Havalimanı, Bi'r Seba, Kiryat Malahi'ye, Askalan, Sderot, Netivot ve Melahi kentlerine M75, Grad, Fecr ve J80 tipi füzeleri fırlatıldı" ifadesi kullanıldı.

Kassam Tugayları'ndan, 1 çocuğun öldüğü, 18 kişinin yaralandığı Ed-Delu ailesine ait eve düzenlenen saldırıya ilişkin yapılan yazılı açıklamada da "Siyonist düşmana, Ed-Delu ailesinin evini bombalamasının ardında yatan gerçek sebebi açıklama konusunda meydan okuyoruz" değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada, "Düşman bu saldırısıyla kendisine cehennemin kapısını açtı ve bedelini çok ağır ödeyecek. İsrail'in ateşkesi ihlal etmesi halkımıza yönelik gerçekleştirdiği katliam ve Delu ailesinin evine barbarca saldırması sonucu roket fırlattık" ifadeleri yer aldı.

İsrail, Şeyh Rıdvan Mahallesi'nde bulunan Delu ailesine ait evi akşam saatlerinde bombalamış, saldırıda 1 çocuk ölmüş, 18 kişi yaralanmıştı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise 30 hedefin vurulduğu Gazze'den İsrail'in çeşitli kentlerine 50 roket atıldığı kaydedildi.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?