banner39

Kassam'dan esirlerle ilgili şart

Kassam Tugayları, esir aldığı İsrail askerlerinin akıbetini açıklamayı, "Gazze ve Batı Şeria'da İsrail için casusluk yapanların listesinin teslim edilmesi" şartına bağladı

Gazze Saldırısı 11.08.2014, 23:20 12.08.2014, 00:06
Kassam'dan esirlerle ilgili şart

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, esir aldığı İsrail askerlerinin akıbetini açıklamayı "Gazze ve Batı Şeria'da İsrail için casusluk yapanların listesinin teslim edilmesi" şartına bağladığı ileri sürüldü.

El-Cezire televizyonunun İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, "Kassam Tugayları'nın, esir aldıkları İsrail askerlerinin akıbetlerini açıklamalarının ancak Batı Şeria ve Gazze'de İsrail için casusluk yapan kişilerin isim listesinin kendilerine teslim edilmesi şartına bağlı olduğu" belirtildi.

Kassam Tugayları, 20 Temmuz'da Oron Şaul isimli bir İsrail askerini esir aldığını duyurmuştu. İsrail ordusu, 3 Ağustos'ta Gazze’de Hamas tarafından kaçırılan asker Hadar Goldin'in öldüğünü duyurmuştu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Kızılhaç Örgütü Başkanı Peter Maurer'den, Gazze'ye düzenlenen saldırılar sırasında öldüğü iddia edilen 2 İsrail askerinin cesetlerini bulmak için yardım istemişti.

 

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?