banner39

15 Temmuz'da polislere yakıt vermeyen iki kişiye soruşturma

Ankara'da, 15 Temmuz gecesi polis araçlarına yakıt verilmediği iddia edilen iki akaryakıt istasyonunun sahipleri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Genel 15.11.2016, 19:16 15.11.2016, 19:42
15 Temmuz'da polislere yakıt vermeyen iki kişiye soruşturma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başkentte, 15 Temmuz gecesi polis araçlarına yakıt verilmediği iddia edilen iki akaryakıt istasyonunun sahipleri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında, Çankaya'da görevli bir polis ekibi tarafından telsizle haber merkezine, Emniyet ile anlaşmalı akaryakıt istasyonundan kendilerine yakıt verilmediği anonsu yapıldı. Polislerin, neden akaryakıt verilmediğini sormaları üzerine "Emniyete yakıt verilmemesi" yönünde yazı aldıkları ifade edildi.

Aynı akaryakıt istasyonlarına giden 6 polis ekibine daha aynı gerekçe ile yakıt verilmediğinin belirlenmesi üzerine akaryakıt şirketi ile iletişim kuruldu.
Polis araçlarına yakıt verilmemesini içeren herhangi bir yazının bulunmadığını tespit etmeleri üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından, savcılıktan soruşturma talebinde bulunuldu.

Cumhuriyet savcılığının izni doğrultusunda da akaryakıt istasyonlarının sahipleri gözaltına alındı.

Akaryakıt istasyonlarının sahipleri, Emniyet'teki sorgularında iddiaları yalanlayarak, depolarında yakıt olmadığı için polise yakıt vermediklerini öne sürdü.
Gasp Büro Amirliği ekipleri, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) ile irtibata geçerek, 15 Temmuz gecesi iki akaryakıt istasyonunun da depolarında yakıt olduğunu belirledi.

Bunun üzerine, istasyonların bağlı oldukları akaryakıt şirketi ile sözleşmeleri iptal edildi.
Akaryakıt istasyonlarının sahipleri ise sorgularının ardından savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?