banner39

19 Mayıs şenlikleri iptal edildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kapsamındaki konser, eğlence ve şenlikleri iptal etti.

Genel 14.05.2014, 21:47 14.05.2014, 21:47
19 Mayıs şenlikleri iptal edildi

Gençlik ve Spor Bakanlığından, Soma'daki maden faciası nedeniyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamındaki konser, eğlence ve şenliklerin iptal edildiği belirtildi.

Bakanlıkça valiliklere gönderilen genelgede şöyle denildi: 

"Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan ve aziz milletimizi hüzne boğan maden faciası nedeniyle Başbakanlık tarafından 13 Mayıs Salı gününden itibaren 3 günlük yas ilan edilmiştir.

Gençlik Haftası ve Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gösteri ve kutlama etkinlikleri kapsamında yer alan konser, şenlik, eğlence vb. kutlama faaliyetleri iptal edildi. Sadece resmi programın uygulanması ve il faaliyet takvimleri gereği planlanan sportif organizasyonların, ulusal yas süresi olan 13-15 Mayıs tarihleri arasında gerekli düzenlemelerin yapılarak ertelenmesi, devam eden sportif faaliyetlerin ise ulusal yas süresince durdurularak, 16 Mayıs Cuma gününden itibaren gerçekleştirilmesine ilişkin tüm idari ve mali tedbirlerin alınması hususunda gereğinin yerine getirilmesi rica olunur."

Kaynak: AA

 

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?