banner15

2.Gençlik şenliği

Gökkuşağı İstanbul Kadın Platformu ve İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği (İKAD-DER)’nin birlikte düzenlediği 2. Gençlik Şenliği başlıyor.

2.Gençlik şenliği

Dünya Bülteni / Sıdıka Dağlı

“3G-Gençlerle Geleceğe Gidiyoruz” sloganıyla, Hanımlar İlim ve Kültür Derneği (HİKDE),  Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı (HEKVA) ve İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği (İKAD-DER)’nin birlikte düzenlediği 2. Gençlik Şenliği başlıyor.

Gençlik Şenliği ile ilgili görüştüğümüz Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı (HEKVA) Yönetim Kurulu Başkanı Piyale Çitil; programın gençlerin hazırladığını ve yine gençlerin katılacağı bir program olduğunu söyledi.

Çitil; “Projenin ve etkinliğin vizyonunun; İstanbul’da gençlik alanında faaliyet gösteren STK’ların koordinasyonunu sağlayarak, gençler arasında iletişim, istişare, işbirliği, dayanışma ve ortak etkinlik zemini hazırlamak; güvenli sosyal yaşam ve etkinlik alanları oluşturmak; böylece ruhen, bedenen ve sosyal açıdan sağlıklı, özdeğerlerine saygılı, sorumluluk bilinci taşıyan nesillerin yetişmesine katkı sağlamak olduğu söyledi.

2 Ekim Cumartesi başlayacak olan şenlikte birçok etkinlik yer alıyor. Saat 10.00’da açılış ile başlayacak olan program Ayşe Pehlivanın moderatörlüğünü yaptığı ve gençlerin katılımıyla gerçekleşecek olan söyleşi ile devam ediyor. Söyleşide birincisi Mayıs ayında düzenlenen “3G-Gençlerle Geleceğe Gidiyoruz” şenliği değerlendiriliyor ve gençlik sorunlarının masaya yatırılıyor.

Şenlikte 3 farklı konuda yine gençlerin katılımıyla çalıştaylar düzenleniyor. Alacakaranlık Örneği Üzerinden Çok Okunan Kitaplar”;  “Bir Yap Boz Oyunu- Sosyal Sorumluluk”; “Uluslararası İletişim ve İnanç Birliğinin Gücü”. Çalıştay moderatörleri  elde ettikleri sonuçları içerin dokümanlar 17:00-18:00 saatleri arasında tüm katılımcılarla paylaşıyorlar.

Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı (HEKVA) bünyesinde kurulan ve ikinci el kıyafetlerin satışa sunulduğu ÇIT ÇIT Mağazaları’ndan özel seçilmiş kıyafetlerin yer aldığı bir defilede etkinlikler içerisinde yer alıyor.
Genç müzisyenler tarafından sunulan Müzik Dinletisi de etkinlik içerisinde yer alıyor. 

Etkinlik boyunca keçe ve ebru atölyeleri, fikrim geldi panosu ve 3G hatırası fotoğraf çekimi, Sivil Toplum Kuruluşlarının gençlerle tanışmasını sağlayan STK stantları katılımcılarla buluşuyor.

Ayrıca etkinlik boyunca STK çalışmalarının devamlılığını sağlamak amacıyla hazırlanan yemek kermesinin yanı sıra katılımcılara ücretsiz çay ve çorba ikramı bulunuyor.
Saat 10.00’da başlayan şenlik programı saat:19.00’da sonra eriyor. Etkilikler ücretsiz ve katılıma açık olarak düzenleniyor.

Şenlik etkinlikleri iki farklı alanda gerçekleşiyor:
Hanımlar İlim ve Kültür Derneği (HİKDE): Keçi Hatun Mah. Haseki Kadın Sokak No: 1 Aksaray / İstanbul
Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı (HEKVA): Haseki Sultan Mah. Haseki Cad. No: 33 Aksaray / İstanbul
Programla ilgili detaylı bilgiye 0212 632 69 76 -77 numaralı telefonlardan ulaşılabiliyor.


 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 21:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48