banner15

30 Ağustos'ta bir ilk daha yaşanacak

Yeni Genelkurmay Başkanı Özel, önümüzdeki 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda bir yeniliğe imza atacak. Özel, iki ayrı yerde iki ayrı resepsiyon düzenleyecek

30 Ağustos'ta bir ilk daha yaşanacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ilk kez çift resepsiyon verilecek. Ankara'da Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İstanbul'da ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel resepsiyon verecek. Devletin zirvesi İstanbul'daki resepsiyonda bir araya gelecek.

CNNTürk'ün haberine göre Ankara'da Merkez Orduevi'ndeki resepsiyona Ankara Garnizonu'ndaki askeri personel, gaziler, şehit aileleri, yabancı askeri misyon ve medya temsilcileri davet edilecek.

Başkent'teki bu davet ile eş zamanlı İstanbul'da verilecek resepsiyonda ise ev sahibi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel olacak. Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, kuvvet komutanları ile Jandarma Genel Komutanı İstanbul'da düzenlenecek olan bu gecede bir arada olacak.

FENERBAHÇE ORDUEVİ'NE YAPILACAK

Ankara'daki Zafer Bayramı resmi törenlerinin ardından İstanbul'a geçecek olan devletin zirvesi, önce Deniz ardından da Hava Harp Okulu'ndaki  mezuniyet törenlerine katılacak. Resepsiyon ise Fenerbahçe Orduevi'nde yapılacak.

Her yıl 30 Ağustos'ta Ankara'da gerçekleştirilen Kara Harp Okulu mezuniyet töreni ise bu yıl 29 Ağustos'a alındı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 13:38
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35