50 kuruşluk su İDO'da 250 kuruş

İDO gemilerindeki büfelerin fiyatları cep yakıyor. 4 kişilik bir aile, birer çay içip tost yese, suyla birlikte tam 46 lira ödemek zorunda kalıyor

50 kuruşluk su İDO'da 250 kuruş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) uygulamalarına vatandaşın tepkisi çığ gibi büyüyor. Esnek fiyat sistemine tepki yağarken; İDO hakkındaki şikayetler fahiş bilet fiyatlarıyla sınırlı kalmıyor.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre İDO'nun gemilerinde yer alan büfelerdeki fiyatlar da vatandaşın büyük tepkisini çekiyor. Bu büfelerde 1 suya 2.5 lira, çaya 4 lira, kaşarlı tosta 5 lira istendiğini anlatan vatandaşlar, "Böyle fiyat olur mu? Bunların maliyeti ne? Denizin ortasındayız, başka alternatif yok. Büfeler de bu durumu kazanca çeviriyor" diyerek tepkisini dile getiriyor. Vatandaşlar, İDO özelleştirildikten sonra bilet fiyatları gibi, gemilerindeki büfelerde uygulanan fiyatların da fahiş oranda yükseldiğini ifade ediyor. 1 çay ve 1 tostun 9 lira tuttuğunu belirten vatandaşlar, şöyle konuşuyor:

FİYATLAR ADETA UÇUYOR

"Eğer 4 kişi iseniz, çay ve tost için 36 lira ödemeniz gerekiyor. Su da içseniz fatura 46 liraya çıkar. Meşrubatla fiyat daha da uçuyor. Bu büfeler, 30 kuruşa aldıkları suyu 2.5 liraya satarak haksız kazanç sağlıyor. Sıcaklarda mutlaka su içiliyor. Zaten biletler pahalı, bir de burada kazıklanıyoruz."

Ürün..............................Fiyat

Kutu meşrubat ......4.5 TL

Ayran......................3.5 TL

Balon ......................4.5 TL

Çay ............................4 TL

Kahve ........................5 TL

Kaşarlı tost................5 TL

Şekerleme ..............2.5 TL

Su............................2.5 TL

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2012, 10:02
banner53
YORUM EKLE

banner39