banner15

500 işçi alacaklar ama bulamıyorlar

Ankara Organize Sanayii esnafı yaklaşık 500 tane işçiye ihtiyaç duyuyor ancak çalışacak eleman bulmakta sıkıntı yaşıyor.

500 işçi alacaklar ama bulamıyorlar

Sincan'daki 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) eleman sıkıntısı çeken dökümcüler, ihtiyaç duydukları 500 işçiyi bulmak için Ankara Valiliğince düzenlenen halk gününe katıldılar.

BAŞBAKANLIK'TAN ÇARPICI ARAŞTIRMA

Ankara Valiliğince her hafta salı günleri düzenlenen halk gününe Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki dökümcüler adına katılan Anadolu Döküm Sanayi Derneği Başkan Yardımcısı Suat Mete Dinçtürk, Sincan 1. OSB'de çalıştıracak eleman bulamadıklarını belirterek, “İhtiyacımız olan 500 işçiyi bulmak için dökümcüler adına halk gününe katıldım” dedi.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda Ankara Vali Yardımcısı Turan Atlamaz başkanlığında il müdürlerinin katılımıyla düzenlenen halk gününe katılan Dinçtürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sincan Organize Sanayi Bölgesinin 22 yıllık bir sanayi sitesi olduğunu ifade ederek, 200'ü aşkın demir dökümcülük faaliyetlerinin yürütüldüğü sanayi sitesinde, 2000 işçinin çalıştığını anlattı.

Yaklaşık 500 işçiye daha ihtiyaçları olduğunu bildiren Dinçtürk, “28 günlük kursun ardından bin lira maaş, sigorta, yemek ve servis hizmetiyle eleman arıyoruz. Ancak kalifiye eleman bulmakta zorlanıyoruz. Üniversitelerin bizim bölümlerde çalıştırılmak üzere açılan Metalürji bölümünden mezun olan öğrenciler de bizim alanda çalışmak istemiyor. Biz de yardım ve iş talebinde bulunan vatandaşlar için düzenlenen halk gününe katılarak, gerçekten çalışmak isteyen kişileri çalıştırmak ve bu kişileri daimi iş sahibi yapmak istiyoruz” dedi.

Halk gününde iş talebinde bulunup kendilerine yönlendirilen kişilerden sadece 3 tanesinin iş başı yaptığını belirten Dinçtürk, “Belediye, kaymakamlık gibi devlet kurumları çok fazla yardım yaptıkları için eleman bulmakta zorlanıyoruz. Yardım alan kişiler rahatlığa alıştıkları ve bizim iş de biraz ağır olduğu için çalışmak istemiyorlar” diye konuştu.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2010, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
suat kocak
suat kocak - 10 yıl Önce

1 mılyara ıscı bulamıyonuzda bız nıe 3 senedır calısıyoz ama nıe askerı ucret alıyoruz yalan soyluyonuz akdas dokumde calısıyom.

banner39

banner50

banner47

banner48