79 yaşındaki kadın serbest bırakıldı

Cezasının ertelenmesi gerektiği halde cezaevine konulan 79 yaşındaki kadın bir gün sonra tahliye edildi

79 yaşındaki kadın serbest bırakıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2006'da Öcalan'a yönelik "tecrit"i protesto için Siirt'te düzenlenen açlık grevine katıldıktan sonra hakkında örgüt propagandası yapmaktan dava açılan ve 20 ay hapse mahkum edilen Siirtli 79 yaşındaki Sitti Şen, tahliye edildi.

Sitti Şen, dün kararının kesinleşöesi nedeniyle cezaevine konulmuştu. 3. Yargı paketine göre iki yılın altında hapis alanların cezası erteleniyor. Buna rağmen Sitti Şen'in cezaevine konulması tepkilere sepep olmuştu. Şen, bir gün cezaevinde kaldıktan sonra bugün tahliye edildi.

Yaşlı kadının kızı Gülistan 1993'te Siirt'in Eruh İlçesi'ne bağlı Balıkavak Köyü civarında mayına basarak, PKK'ya katılan oğlu Mehmet ise 1996'da bir çatışmada öldü. Şen'in diğer oğlu Abdullah ise PKK davasından yargılandı ve şu an Almanya'da tutuklu.

Köyü yakıldığı için Siirt merkeze yerleşen 79 yaşındaki kadın çocuklarının ölümünün ardından Barış Anneleri'ne katıldı. Birçok eyleme katılan Şen, 2006'da Öcalan'a yönelik "tecrit"i protesto için Siirt'te düzenlenen açlık grevine katıldı. Bu eylemden sonra yargılanan Sitti Şen, bir yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2012, 14:52
banner53
YORUM EKLE

banner39