banner15

ABD'de Ziraat Bankası'na uyarı

ABD makamları, Ziraat Bankası'ndan New York şubesinin kara para aklanmasının önlenmesine dair bir planı 60 gün içinde sunmasını istedi

ABD'de Ziraat Bankası'na uyarı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Merkez Bankası Ziraat Bankası'ndan New York şubesinde para aklama önlemlerinin güçlendirilmesi için plan sunmasını istedi.

FED ve New York eyaleti finansal hizmetler bürosu, Ziraat Bankası'ndan New York şubesinin kara para aklanmasının önlenmesine dair önlemlerin güçlendirilmesine dair bir planı 60 gün içinde sunmasını istedi. FED'in internet sitesinde yer alan 25 Haziran tarihli anlaşma metninde, "Banka yönetim kurulu ve şube yönetimi anlaşmadan itibaren 60 gün içinde düzenleyici kurumlara şubenin banka gizlilik kanunu ve kara paranın aklanmasının önlenmesi (BSA/AML) gereksinimlerine uyumunun banka tarafından gözetimini güçlendirecek yazılı bir plan sunacaklardır" denildi.

Anlaşma kapsamında Ziraat Bankası New York şubesinde 1 Temmuz 2012 ile 31 Aralık 2012 arasında gerçekleştirilen dolar takas işlemlerinin bağımsız bir danışman tarafından "yüksek riskli müşteriler veya işlemlere dair şüpheli aktivitelerin usulüne göre tanımlandığını ve raporlandığını belirlemek üzere" incelenmesi istendi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 14:21
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48