banner15

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan 'terör' uyarısı

ABD, Türkiye'deki vatandaşlarını muhtemel saldırılara karşı uyardı

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan 'terör' uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu internet sitesinden yayınladığı açıklamayla vatandaşlarını olabilecek terör saldırılarına karşı uyardı.

Silahlı örgütlerin, ABD vatandaşları ve diğer yabancı uyruklu insanlara yönelik saldırılarına devam ettiğinin duyurulduğu açıklamada, önceden planlanmış yada habersiz gerçekleştirilme ihtimali olan saldırıların, bombalama, silahlı saldırı, adam kaçırma ya da başka bir şekilde olabileceği bildirildi.

Açıklamada ayrıca İstanbul’da yaşayan ya da ziyaret eden ABD vatandaşlarını diğer yabancıların bulundukları yerlere giderken aldıkları güvenlik önlemleri üzerinde özen göstermeleri konusunda da uyarıda bulundu. ABD Başkonsolosluğu vatandaşlarına, "Türkiye'nin Güneydoğu Bölgesi'nden, özellikle Türkiye-Suriye sınırından uzak durmalarını, turistik alanlarda kalabalık gruplardan uzak durmalarını, halka açık alanlarda dikkatli olmalarını, siyasi mitinglerden uzak durmalarını, acil durumlarda yerel otoriteden gelen uyarıları dikkate almaları ve yerel basını takip etmelerini" de önerdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 09:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35