banner39

Abdullah Gül de Hakan Fidan'a 'gitme' demiş

Cumhurbaşkanı Gül'ün 7 Şubat sürecinde Hakan Fidan'a ifadeye gitmesini tavsiye ettiği yönündeki iddialar Köşk'ten yapılan açıklama ile yalanlandı

Genel 21.02.2014, 13:55 21.02.2014, 17:34
Abdullah Gül de Hakan Fidan'a 'gitme' demiş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, Cumhurbaşkanı Gül ve Hakan Fidanla ilgili bir gazetede çıkan haberi yalanladı. Sever, Gül'ün Fidan'ı ifadeye gitmemesi konusunda uyardığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, bir gazetede "Korkunç Narkoz Planı" başlığıyla yayınlanan ve 2012'de KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan MİT Müsteşarı Fidan'ın Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmesinde "ifadenizi verin" cevabı aldığı iddiasının yer aldığı haberle ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün MİT Müsteşarı Fidan'a "ifade verin, sorun çıkmaz" şeklinde cevap vermesinin asla ve kesinlikle söz konusu olmadığını, tam aksine ifade vermeye gitmemesini kesin bir dille aktardığını belirten Sever, Gül'ün o dönemde bu sorunun şüyu bulmaması için büyük çaba harcadığını vurguladı.

Türkiye Gazetesi'nde bugün çıkan bir haberde Cumhurbaşkanı Gül'ün, Fidan'a iyi niyetle “İfade ver” dediği iddia edilmişti. Habere göre o gün normal programda narkozlu olması gereken Başbakan aradı, MİT Müsteşarı son anda ifade vermeye gitmedi.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?