banner15

Abdullah Gül ekimde partinin başına geçebilir

Başbakan Yardımcısı Arınç, Erdoğan sonrası dönemde geçici bir başbakan belirleneceğini ekim ayında ise genel başkanlık seçiminin yapılacağını söyledi. Arınç, genel başkanlık için Gül'e teklif götürülmesi halinde hayır cevabının alınmayacağını savundu

Abdullah Gül ekimde partinin başına geçebilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Tayyip Erdoğan’dan sonra AK Parti’nin başına kimin geçeceği konusunda merak edilenlerle ilgili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.

Hürriyet gazetesinden Fatih Çekirge'ye konuşan Başbakan Yardımcısı Arınç, "Sayın Başbakanımız seçilip mazbatasını alınca, başbakanlık bitecek. Geçici başbakan seçilecektir. Ekim ayında da genel başkan seçilir. Ondan sonraki mesele 2015’e kadar partimizin ve hükümetin götürülmesidir. İnşallah 2015’e kadar partimizi ve hükümetimizi götüreceğiz. O seçimlerden de başarıyla çıkacağız" dedi.

Gül'ün partinin başına geçebileceği yönünde açıklamalarda bulunan Arınç, şöyle devam etti: Ekimdeki kongrede parti, teşkilat isterse, istişareler Abdullah Gül derse, elbette Sayın Gül bu talebi geri çevirmez. Genel başkanlığa aday olur. Gül bu milletin sevdiği bir arkadaşımız. Başarılı bir Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Partimizin başına yakışır. 7 yıl ara verdiği için 3’üncü dönem şartı da yok.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 10:15
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48