Adana Valiliği plastik mermi iddiasını yalanladı

Adana Valiliği, bazı basın organlarında yer alan, 'Plastik mermi gözünü kör etti' haberinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Adana Valiliği plastik mermi iddiasını yalanladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Adana Valiliği, polisin müdahalede bulunduğu izinsiz gösteriyle ilgili bazı basın organlarında yer alan "Plastik mermi gözünü kör etti'' başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Adana Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bir grubun, 9 Mart'ta Yenibey Mahallesi Okul Sokağı'ndaki Hürriyet İlköğretim Okulunu ve çevredeki binaları taşladığı, camları kırdığı, kendilerine engel olmak isteyen vatandaş ve güvenlik güçlerine taş ve molotofkokteyli ile saldırdığı, çevik kuvvet ekibi tarafından gruba müdahale edildiği belirtildi.

Grubun 20 dakikada dağıtıldığı ve müdahalede plastik mermi kullanılmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Aynı gün saat 19.55 sıralarında, Yenibey Mahallesi Manisalı Ali Bey Caddesi Okul Sokağı girişinde sol gözünden yaralandığını beyan eden Emete Erkılıç isimli bayan, Adana Devlet Hastanesi'ne müracaat etmiş, ilk müdahale sonrası Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edilerek tedavisi burada yapılmış, sol gözünden ne olduğu bilinmeyen ve incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuvarına gönderilen bir cisim çıkarılmıştır. Ayrıca vatandaşımızın babası Mehmet Gezen, olay anında kızının yanında bulunduğunu, sokakta yürürken kızının bir anda bağırarak gözünü tuttuğunu, gözünden kan geldiğini, çevreye baktığında herhangi bir şahsı görmediğini, sokağın sakin olduğunu ifade etmiştir. Görevlilerimiz, yukarıda belirtilen olayda plastik mermi kullanmadığından olay basına yansıdığı gibi olmayıp, vatandaşımızın neyle ve nasıl yaralandığı hususunda soruşturma devam etmektedir. Yapılan inceleme sonucu gerçek durum anlaşılacak ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bu ve benzer olaylarla ilgili kamuoyunun eksik ve yanlış bilgilendirilmesi, polisle vatandaşımızı karşı karşıya getirerek, güven ortamının zedelenmesine neden olmaktadır."

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 19:26
banner53
YORUM EKLE

banner39