Adana'da molotoflu saldırı

Adana'da izinsiz yürüyüş yapan ve yolu trafiğe kapatan gruba polis müdahale etti. Kaçan grubun, üzerinde AK Parti bayrakları bulunan seyir halindeki bir otomobile molotofkokteyli attığı iddia edildi.

Adana'da molotoflu saldırı

Adana'da, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralandıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için Atatürk Caddesi'nde izinsiz eylem yapan ve yolu trafiğe kapatan gruba polis müdahale etti.

Atatürk Parkı'nda toplanan grup, bir süre burada hükumet ve polis aleyhine sloganlar attı. Bir süre sonra kalabalıktan ayrılan bir grup, sloganlar atarak Atatürk Caddesi'ne çıktı. Cumhuriyet Caddesi'ne doğru yönelen gruba polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Polise taş atılması üzerine TOMA'lar göstericileri tazyikli su sıkarak dağıttı. Ara sokaklara dağılan gruplara Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti.

AK Parti bayraklı otomobile molotofkokteyli atıldığı iddia edildi

Reşatbey Mahallesi'nde polisten kaçan bir grubun, 62010 sokak üzerinde seyreden 01 BG 396 plakalı üzerinde AK Parti bayrakları ve posterleri asılı otomobile, seyir halinde iken molotofkokteyli attığı iddia edildi. Bir anda yanmaya başlayan otomobilin sürücüsü, seyir halindeki aracından atlayarak yanmaktan kurtuldu. Yanan otomobil ise yol kenarında duran bir banka çarparak durabildi.

LPG'li olduğu belirlenen otomobile ilk müdahaleyi çevredeki esnaf yaptı. Hortumla su sıkarak yanan otomobili söndürmeye çalışan vatandaşlar başarılı olamayınca olay yerine TOMA çağrıldı. TOMA'nın su sıkarak müdahale ettiği otomobil söndürüldü. Olayda otomobil sürücüsü yaralanmazken, otomobil kullanılamaz hale geldi. Polis, olayı gerçekleştirdikleri iddia edilenleri bulmak için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 23:01
banner53
YORUM EKLE

banner39