banner39

Adana'dan Suriyeli'lere yardım

Adana'da, Köprü Yardımlaşma Derneğince 250 Suriyeli çocuğa gıda ve kıyafet yardımı yapıldı

Genel 15.02.2014, 12:33 15.02.2014, 12:33
Adana'dan Suriyeli'lere yardım

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Köprü Yardımlaşma Derneği, 250 Suriyeli çocuğa gıda ve kıyafet yardımında bulundu.

Dernek Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, Merkez Seyhan ilçesinde bulunan dernek binasında düzenlenen yardım dağıtımında yaptığı açıklamada, çadır kentlerde kalmayan ve kent içinde zor şartlarda yaşamlarını sürdüren Suriyelilere yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Çadır kentlerde kalan Suriyeli sığınmacılara devletin ciddi destek sağladığına dikkati çeken Yıldırım, ''Çadır kent dışında kalanlara da biz destek sağlamak istedik. Bugün 250 Suriyeli çocuğumuzu bu soğukta onları biraz ısıtalım dedik. Onlar için mont, kıyafet ve şampuandan ayakkabılarına kadar yardım malzemeleri hazırladık. Hayırseverlerimizin katkısıyla bunu yapıyoruz. İnşallah bu yardımlarımız da devam edecek'' diye konuştu.

Yıldırım, geçen ay da Suriyelilere soba, ocak ve mutfak tüpü yardımında bulunduklarını anlattı.

Adana'da 10 bini aşkın Suriyelinin çadır kentlerin dışında kaldığını ifade eden Yıldırım, çadır kent dışında barınmaya çalışan Suriyelilerin durumlarının ise daha kötü olduğunu kaydetti.

Çoğunun ayaklarında ayakkabı yerine terlik olduğu görülen Suriyeli çocuklar da kendilerine destek sağlayan hayırseverler ile devlet yetkililerine teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?