Adnan Polat'ı kulüpten atma girişimi

Başbakan'a yönelik protestolara tepki gösterdiği için Galatasaray kulübünde baskılara maruz kalan Adnan Polat'ın kulüpten atılması konuşuluyor

Genel 11.06.2011, 12:24 11.06.2011, 12:24
Adnan Polat'ı kulüpten atma girişimi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Galatasaraylı genel kurul üyeleri, 15 Ocak'ta Arena'nın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik protestoların arkasında siyasi bir grup olduğunu öne süren eski başkan Adnan Polat hakkında ihraç talebinde bulunacak.

Akşam gazetesinin haberine göre, Polat'ın, 'CHP'ye yaranmak için beni harcadılar' sözlerine ateş püsküren üyeler, dilekçelerini hazırladı. Harekete geçen üyeler, eski başkan Adnan Polat'ın ihraç edilmesi için pazartesi günü yönetime müracat edecekler.

Üyeler, Galatarasaray gibi bir markanın siyasete bulaştırıldığını, Polat'ın Galatasaraylı önemli isimlere hakaret ettiğini savunup kulüpten atılması gerektiğini savunuyor. Galatasaray yönetim kurulu da bu dilekçeleri pazartesi günü görüşüp, gerek görmesi halinde Disiplin Kurulu'na sevkedecek. Disiplin Kurulu da dilekçeler üzerinde inceleme yaptıktan sonra kararını verecek.

Disiplin Kurulu'ndan çıkan rapor tekrar yönetim kurulunda görüşmeye alınacak. Bu görüşmenin ardından yönetim 'ihraç' istemini uygun görürse dosya ilk genel kurulda üyelerin oylarına sunulacak. Ya da disipline verilmeyip dosya askıya alınacak.

POLAT NE DEMİŞTİ?

Polat, 'Beni Başbakan'la karşı karşıya getirdiler. Olayı CHP-AKP kavgasına çevirdiler. Ben AKP'li değilim ama misafirimiz olan ve stadı yaptıran Başbakan'a yapılanlar hoş değildi. Kulüpte ayak takımı var. Faruk Süren Sportif A.Ş'nin başına geçecek. Ticari itibarı yok' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?