banner39

AGD fethi İstanbul'da kutlayacak

Anadolu Gençlik Derneği geleneksel hale getirdiği fetih şöleni programını bu yıl İstanbul İnönü Stadyu'munda yapacak

Genel 24.05.2012, 10:15 24.05.2012, 10:15
AGD fethi İstanbul'da kutlayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her yıl geleneksel hale getirilen ve büyük bir coşku ile kutlanan İstanbul'un Fethi bu yıl da  İstanbul'da kutlanacak..

26 Mayıs Cumartesi günü İstanbul İnönü Stadyumu'nda saat 16:00'da başlayacak olan Fetih Şöleni programı saat 22:00'de ışık gösterileri ile son bulacak. Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak kutlanacak olan Fetih Şöleni'nde Anadolu Gençlik Derneği Ayasofya ile ilgili de önemli bir adım atacak.

Ayasofya'nın müzeden kurtarılıp tekrar Camii yapılması için saat 13:30'da AGD Genel Başkanı Salih Turhan'ın Ayasofya önünde yapacağı açıklama ile başlayacak olan şölen programı daha sonra İnönü Stadyumu'nda devam edecek.

Türkiye'nin 81 ilinden on binlerce kişinin İstanbul'a geleceği Fetih Şöleni programı için bütün hazırlıklar tamamlandı. Program için Anadolu'dan gelenler  Cumartesi günün ilk ışıklarıyla Eyüp Sultan'ı ziyaret edecek. Merkez Efendi'de bulunan Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın kabrini de ziyaret ederek dua edecek katılımcılar daha sonra ise Ayasofya Camii'nde yapılacak basın açıklamasına katılacak. Son olarak da İnönü Stadyumu'na gidecek katılımcılar Fetih Şöleni'ni kutlayacak.

İnönü Stadyumu'nda düzenlenecek Fetih Şöleni Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak.

İran'dan Dünya Birincisi Kerim Mensuri Kur'an ziyafeti verecek. Kabe İmamları ise programda Fetih Suresi'ni okuyacak. Daha önceki yıllardan farklı olarak ise İstanbul'un Fethi 5 aşamada tiyatro gösterisi ile sunulacak. Fethe giden yolun sahneleneceği tiyatro gösterilerinin sonunda ise Fetih canlandırılarak.

50 BİN KİŞİ FETİH SURES'NİN MEALİNİ OKUYACAK

Programda ayrıca bir rekor denemesi de yapılacak. AGD stadyumda yer alan 50 bin kişi ile birlikte Fetih Suresi'nin mealini okuyarak rekor denemesi yapacak.

Kutlamada ayrıca Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hayatının yer aldığı sinevizyon gösterileri de sunulacak.

Programa birçok İslam ülkesinden STK temsilcileri, yöneticiler ve siyasilerin yanı sıra, Türkiye'den de STK temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Yorumlar (1)
Fishbone 11 yıl önce
Bu haberi Ayasofya başlıklı olarak program saatine kadar öne çıkarın lütfen. Sitenin üst tarafında bir yerde siteye girenlerin direk görebileceği bir yerde olsun. Bu program çok önemli. Teveccüh çok fazla. Her kesimden insan gelecek. Sadece anadoludan 1000 (bin) otobüs geliyor. Ayasofya ya açılacak ya açılacak. Hassasiyet gösterelim bu konuda inşallah. Teşekkürler...
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?