banner39

AGD'den Mısır'daki direnişe destek

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, birçok ilde "Seccade, Sefertası-Adeviyye Müdafaası" sloganıyla düzenlediği eylemlerle Adeviyye Meydanı'nda darbeye direnen Mısırlılara destek verdi

Genel 02.08.2013, 00:16 02.08.2013, 07:36
AGD'den Mısır'daki direnişe destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Diyarbakır Şubesi'nce Dağkapı Meydanı'ndaki etkinliğe katılanlar yer sofrasında iftar açtıktan sonra yatsı ve teravih namazı kıldı. Mısır'da yaşanan olaylarla ilgili yapılan konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Mısır'da yapılan haksızlıklara karşı, Mısırlıların yanında olduklarını göstermek amacıyla etkinliğin düzenlendiğini belirtti.

Burdur'da Cumhuriyet Parkı'nda organize edilen gösteriye yaklaşık 200 kişi katıldı. Akşam namazı kılan gruptakiler Kur'an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından "İhvan'a selam, direnişe devam" şeklinde slogan attı. Parkın girişine "Mısır'da darbenin karşısında Müslüman kardeşlerimizin yanındayız" yazılı pankart ile Mısır bayrağı asıldı.

Kahramanmaraş'ta Atatürk Meydanı'nda toplanan AGD'liler, evlerinden getirdikleri yemeklerin yanı sıra dağıtılan tavuklu pilav ve ayranla iftar yaptı. Kadın ve çocukların da katıldığı etkinlikte, akşam namazını alanda kılan grup üyeleri, Mısır'da yaşananlar ve ramazan ayına göz yaşıyla giren İslam dünyasının huzuru için dua etti.

Postane Meydanı'nda toplanan yaklaşık 250 kişi, evlerinden getirdikleri yemeklerin yanı sıra dağıtılan çorbayla iftar yaptı.

Delikliçınar Meydanı'ndaki Yeni Cami avlusunda toplanan platform üyeleri, çimlerin üzerinde iftarlarını yaptıktan sonra akşam namazını da birlikte kıldı.

Adana'da Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan AGD üyesi yaklaşık 800 kişi, evlerinden getirdikleri yemeklerin yanısıra dağıtılan tavuklu pilav ve ayranla iftar yaptı.

Kastamonu'da AGD Kastamonu Şubesince düzenlenen iftara katılanlar, oruçlarını evlerinden getirdikleri yiyeceklerle, kurdukları yer sofrasında açtı.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?