banner39

Ahmedinejad giderken: İslam ülkeleri tehlikededir!

Dünya Kudüs Günü vesilesiyle cumhurbaşkanlığına veda konuşmasını yapan Ahmedinejad, Ortadoğu'daki İslam ülkelerinin tehlikede olduğunu söyledi

Genel 02.08.2013, 15:42 02.08.2013, 16:12
Ahmedinejad giderken: İslam ülkeleri tehlikededir!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran'ın başkenti Tahran'da 'Dünya Kudüs Günü' etkinlikleri kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Türkiye'nin tehlikede olduğunu söyledi.

Tahran Üniversitesi bahçesinde cuma namazı öncesi konuşan Ahmedinejad, emperyalist ülkelerin bölgedeki bazı ülkeler için planlar hazırladığını ve aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bu ülkelerin tehlikede olduğunu ileri sürdü.

Ahmedinejad, "Türkiye tehlikededir. Irak, Ürdün, Suudi Arabistan, Körfez ve Kuzey Afrika ülkeleri tehlikededir. Emperyalistlerin tüm bu ülkeler için planları var" dedi.

Bölge devletlerinden Batılılara güvenmemelerini isteyen Ahmedinejad, bu güçlerin vefasız olduğunu bölge ülkelerini kullandıktan sonra kullanmış bir mendil gibi kenara atacaklarını ifade etti.

MİKROPLARI SİYONİSTLER ÜRETİYOR

İran Cumhurbaşkanı, dünyadaki bazı mikropların Siyonistler tarafından üretildiğini de öne sürdü. Siyonistlerin dünyadaki bazı ilaç merkezlerinin kontrolünü elde tutarak mikrop ürettiğini ileri süren Ahmedinejad, "Ürettikleri mikropları, pahalı ilaçlar satmak ve muhaliflerine darbe indirmek için yaymaktalar. Hangi hayvan buna yapar da bunlar bunu yapıyorlar" diye konuştu.

İNTİHAR EYLEMCİLERİ ALDATILIYORLAR

Bölgede silahlı çatışmalarda yer alan radikal İslamcı guruplar ve intihar eylemcilerine yüklenen Ahmedinejad, "Bir avuç aptalı bulmuşlar, onlara 'Bu düğmeye basarsan yüzlerce perinin koynuna düşeceksin, peygamberle birlikte namaz kılacaksın' diyorlar. Kadınları ve çocukların başını kesen, şehirleri ve köyleri yıkan bu gruplar, aslında Siyonistler ve sadece görünümleri Müslüman'dır. Bunlar sadece Müslümanları öldürür" dedi.

AHMEDİNEJAD'IN VEDA KONUŞMASI

Tahran'da Kudüs Günü'nde halka son kez seslenecek olan İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinecad'ı dinlemek için büyük bir kalabalık toplandı. Ramazan ayının son cuma günü olan Kudüs Günü vesileyle İran'da geniş çaplı yürüyüş düzenleniyor. Ruhani'nin zafer kazandığı seçim sonrası görevi bırkacak olan Mahmud Ahmedinecad son kez halka sesleniyor.

banner53
Yorumlar (1)
Macal 8 yıl önce
Kim tehlikede zalimlerle ayni safda olanlarmi,mazlumun yaninda olanlarmi kim tehlikede?
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?